Wylewki anhydrytowe – zalety i zastosowanie
Wylewka pod podłogę to jeden z najważniejszych elementów na etapie wykończenia domu lub mieszkania. To od jakości wykonania wylewki zależy czy podłoga będzie równa i będzie dobrze przewodzić ciepło.
Co to są wylewki anhydrytowe Katowice?
Wylewki anhydrytowe to nowoczesne rozwiązanie w zakresie wylewek podłogowych. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych wylewek cementowych. Popularnie nazywane są także wylewkami samopozycjonującymi. Dzięki płynnej konsystencji nie wymagają dodatkowego wyrównywania i wygładzania.
Wylewka anhydrytowa produkowana jest na bazie specjalnego gipsu anhydrytowego, który w postaci płynnej jest bardzo łatwy do rozprowadzenia i nie wymaga stosowania specjalistycznych maszyn. Nie wymaga także dodatkowego zbrojenia. To sprawia, że jej położenie przebiega znacznie szybciej, niż wykonanie tradycyjnych wylewek. Wylewki anhydrytowe mają zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach oraz oraz w lokalach wielkopowierzchniowych.
Zalety wylewek anhydrytowych
Ze względu na swoje właściwości jastrych anhydrytowy staje się coraz bardziej popularny. Przede wszystkim jego położenie zajmuje mniej czasu i znacznie szybciej schnie, co przyśpiesza prace budowlane. W ciągu godziny można wykonać wylewkę nawet na powierzchni 100 m2. Chodzić można po niej już po 48 godzinach, dzięki temu można kontynuować prowadzenie dalszych prac wykończeniowych.
Wylewki anhydrytowe Katowice doskonale nadają się jako podłoże pod wykończenie różnego rodzaju podłóg, paneli, płytek ceramicznych. Wylewki anhydrytowe stosowane są przede wszystkim w przypadku wykonywania wylewek pod ogrzewanie podłogowe. Ich płynna konsystencja pozwala na dokładne zalanie instalacji i uzyskanie gładkiej powierzchni, także doskonale przewodzą ciepło. To przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.
Do najważniejszych zalet wylewek anhydrytowych należą:
- szybki czas układania,
- krótki czas schnięcia,
- duża wytrzymałość,
- gładka powierzchnia,
- dobre przewodzenie ciepła.
Wylewki anhydrytowe ze względu na małą odporność na działanie wilgoci, nie są zlecane jak wylewki do kuchni oraz łazienek. Można je zastosować, ale wcześnie wymagają zastosowania hydroizolacji. Natomiast zdecydowanie nie należy ich stosować do wykonania wylewek zewnętrznych, które nieustannie narażone są na działanie wilgoci.
Nie ulega wątpliwości, że wylewki anhydrytowe to nowoczesne rozwiązanie, które znacznie skraca czas inwestycji i obniża koszty późniejszej eksploatacji. Warunkiem jest jednak ich prawidłowe wykonanie.