Wylewki anhydrytowe

Nowoczesne wylewki anhydrytowe i ich zalety

W ciągu ostatniej dekady wylewki anhydrytowe znacznie zyskały na popularności. Wynika to z faktu, że mogą oferować one znaczne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi wylewkami piaskowo-cementowymi. Wylewki anhydrytowe Rybnik ze strony www.dmka-wylewki.pl są łatwe do układania, tanie, szybkoschnące, samopoziomujące i charakteryzujące się minimalną kurczliwością – są idealne do projektów domowych lub komercyjnych. Są również kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym, gdy rury i związane z nimi elementy grzejne zostaną pokryte co najmniej 25 mm warstwą wylewki.

Jakie są zalety wylewki anhydrytowej?

Wylewki anhydrytowe Rybnik mają szereg zalet, a można do nich zaliczyć przede wszystkim:

W ciągu ostatniej dekady wylewki anhydrytowe znacznie zyskały na popularności

  • Ekologiczność – Jest to produkt z recyklingu, ma wiarygodność ekologiczną i ma znacznie mniejszy ślad węglowy niż tradycyjny produkt na bazie cementu,
  • Niskim poziom kurczliwości – Każdy produkt zawierający wodę się skurczy, jednak w przypadku wylewki anhydrytowej kurczenie jest znacznie mniejszym poziomie niż w przypadku produktu na bazie cementu. Oznacza to, że możemy wylać większą posadzkę, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko pęknięć skurczowych.
  • Wydajność – Powierzchnia wylewki z tradycyjnym cementem piaskowym nie powinna przekraczać 40 m2, gdy pracujesz z proporcjami 2:1. Z wylewką anhydrytową możesz wykonać posadzkę o powierzchni:
  • z ogrzewaniem podłogowym: 300 m2,
  • bez ogrzewania podłogowego, 1000 m2.
  • Widać różnicę.
  • Brak odkształcania – Jedną z rzeczy, które można od czasu do czasu zauważyć w cemencie piaskowym, jeśli jest on nakładany na membranę lub izolację, jest to, że czasami się odkształca. Zniekształcenie materiału widoczne jest zwłaszcza na brzegach posadzki – swoiste podwijanie się. Wylewki anhydrytowe Rybnik schną bardzo szybko i nie ulegają odkształceniom na brzegach.
  • Brak konieczności wzmacniania – Czy zastanawiasz się nad potrzebą zbrojenia wylewki? Ogólnie rzecz biorąc, kiedy umieszczamy zbrojenie w wylewce, nie ma to na celu wzmocnienia jej, ale ma na celu zmniejszenie możliwości pękania skurczowego. Tak więc, ponieważ skurcz jest bardzo minimalny w tym konkretnym produkcie, nie potrzebujemy dodawania żadnych wzmocnień.

Jak daleko można pompować wylewkę anhydrytową?

Można ją przepompować 200 metrów. Wylewki te są dostarczane w betoniarce samochodowej, a następnie są odprowadzane bezpośrednio do zbiornika pompy. Pompa jest systemem ślimakowym, a śruba obraca się i przesuwa produkt przez rurę. Wylewki te można faktycznie dostarczyć 200 metrów od miejsca, w którym wjeżdżają betoniarki. Daje to dużą elastyczność. Jak szybko faktycznie przepompowuje się wylewkę anhydrytową? Zazwyczaj maszyna może zrzucić około 20 metrów sześciennych wylewki na godzinę. Żeby umieścić to w jakimś kontekście, 6 m3 na głębokości 50 mm w rzeczywistości pokryje obszar 120 m2. Widać, że w ciągu godziny można ułożyć około 360 m2 jastrychu. Wydajność jest niesamowita. Oczywiście wszystko zależy od dobrego przygotowania, gdy wszystko jest wyszlifowane i gotowe pod wylanie posadzki.

Ogrzewanie podłogowe

Jedną z największych zalet układania ogrzewania podłogowego za pomocą tego systemu jest prawie dwukrotnie większa przewodność cieplna niż w przypadku tradycyjnego piasku i cementu (więcej). Pomyśl tylko o oszczędnościach na tej wylewce, która szybciej się nagrzewa.

Czystość stosowania

Sam produkt jest bardzo kontrolowany, bardzo czysty z punktu widzenia jego stosowania. Nie otrzymujesz poszczególnych materiałów wylewki, nie musisz ich przechowywać i składować. Gotowy materiał po prostu trafia do leja, a następnie jest przepompowywany do obszaru układania wylewki bez zbędnych utrudnień.