Posadzki anhydrytowe,  Wylewki anhydrytowe

Posadzki anhydrytowe Zabrze

Remont starego domu, adaptowania poddaszy czy tworzenie posadzek na znacznych powierzchniach wymaga użycia materiału wypełniającego wszystkie niedoskonałości, a przy tym stabilnego i solidnego.

Najczęściej stosuje się wylewki cementowe, jednak w ostatnich latach coraz chętniej firmy budowlane używają podkładów anhydrytowych, dużo lżejszych, co wydatnie odciąża strop i fundamenty. Oprócz tej zalety, posadzki anhydrytowe są cieńsze co oszczędza materiał, a także łatwiejsze do nagrzewania. Faktem jest to, że sama posadzka wykonana z wylewki anhydrytowej jest w przeciwieństwie do podłogi cementowej, dużo przyjemniejsza i cieplejsza w dotyku.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Jest to gotowa do rozprowadzenia na przygotowanym miejscu mieszanka stosowana w budownictwie, posiadająca wysokie parametry termoprzewodowe, a także wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Stosuje się ją podczas tworzenia posadzek.

Zalety wylewki anhydrytowej

Jej główną zaletą jest lekkość oraz samo poziomowanie się po rozprowadzeniu na przygotowanej powierzchni. Wylewka bardzo szybko schnie, co oznacza, że można ją użytkować już w kilka godzin po rozprowadzeniu. Dzięki płynnej konsystencji można ją położyć w krótkim czasie, nawet w ciągu jednego dnia. Po jej zastygnięciu, w ciągu 48 godzin można przystąpić do dalszych prac remontowych, a jeżeli wylewka została wykonana na ogrzewaniu podłogowym, można je włączyć już po 5 dniach od rozprowadzenia posadzki.

Dodatkowe plusy to:

  • możliwość szybkiego rozprowadzania materiału na dużych powierzchniach,
  • duża wytrzymałość na zginanie i rozciąganie,
  • brak konieczności zbrojenia powierzchni pod wylewkę,
  • łatwość układania.

Jaką podłogę położyć na wylewce anhydrytowej?

Dzięki dokładnemu pokryciu powierzchni, na podłogi anhydrytowe można kłaść dowolny materiał podłogowy; mogą to być panele, linoleum, płytki lub nawet kamienie.

Gdzie można położyć posadzkę anhydrytową?

Tego typu wylewkę można zastosować w prawie każdym pomieszczeniu, jedynym ograniczeniem są przestrzenie o podwyższonej wilgotności jak łazienki czy pralnie. W takiej sytuacji na posadzkę anhydrytową warto położyć folię w płynie, co zapewni dobrą hydroizolację podłodze, chroniąc ją przed zawilgoceniem.

Posadzki anhydrytowe Zabrze

Na terenie wielu miast znajdziemy firmy zajmujące się kładzeniem posadzek anhydrytowych – jednym z miast jest Zabrze, gdzie oferty firm budowlano-remontowych zachęcają potencjalnych klientów do skorzystania z przedstawionych propozycji. Posadzki anhydrytowe Zabrze to miejsce, w którym każdy zainteresowany może liczyć na profesjonalną usługę w zakresie tworzenia wylewek anhydrytowych.