Posadzki anhydrytowe

Wszystko na temat posadzek anhydrytowych

Posadzki anhydrytowe Zabrze (www.dmka-wylewki.pl) stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Nic w tym dziwnego. Stosunkowo szybko się je robi, można zastosować je w bardzo wielu wnętrzach, a ze względu na cechy charakterystyczne, między innymi takie jak mała kurczliwość, świetnie sprawdzają się w przestrzeniach domowych, firmowych, a także w lokalach użytkowych. Poza tym cechują się doskonałymi właściwościami wizualnymi. Dlatego właśnie klienci decydują się na posadzki anhydrytowe w swoich domach.

Posadzki anhydrytowe

Posadzki anhydrytowe to obok klasycznych posadzek z betonu najpopularniejsze posadzki wykonywane w naszym kraju. Do ich produkcji wykorzystuje się suchą masę gipsową. Po wylaniu posadzki mogą mieć różną grubość, niektóre sięgają zaledwie 2 mm, inne nawet kilku centymetrów. Dlatego też świetnie sprawdzają się do wyrównywania powierzchni. Stosunkowo szybko tężeją i zastygają, a ich efekt wizualny jest naprawdę świetny. Uzyskujemy gładką taflą, która idealnie sprawdza się w wielu różnych przestrzeniach. Współcześni ludzie coraz częściej wybierają nowoczesne rozwiązania na podłogi, a posadzki anhydrytowe właśnie tak wyglądają. Dlatego chętnie są stosowane między innymi w lokalach, w domach urządzonych w stylu industrialnym. Łatwo można utrzymać je w czystości, co jest bez wątpienia dodatkowym plusem. Tego typu posadzki są wybierane między innymi przez klientów, którzy inwestują w nowoczesne roboty sprzątające, które po gładkiej tafli posadzek poruszają się bez najmniejszych problemów.

Plusy posadzki anhydrytowej

Aspekty wizualne, między innymi te, że uzyskuje się bardzo ładną gładką powierzchnię posadzki, coraz częściej przemawiają za tym, że klienci wybierają ten sposób wykończenia podłogi. Kolejne plusy związane są z tym, że dzięki tej posadzce nie trzeba wykonywać szczeliny dylatacyjnej, która jest nieunikniona podczas układania podłogi z drewna. Dzięki temu wnętrze może być wykończone w bardziej surowy sposób, co pasuje na przykład do loftowych przestrzeni. Nie bez znaczenia jest również cena. Być może posadzka anhydrytowa nie należy do najtańszych, ale z drugiej strony o taką podłogę nie trzeba jakoś szczególnie dbać. Jest to zatem wybór dla osób, które cenią prostotę, wygoda i rozwiązania na lata. Podłogę wystarczy raz na jakiś czas odrobinę odświeżyć i nadal prezentuje się doskonale. Oczywiście na posadzce anhydrytowej można też ułożyć różnego rodzaju podłogi, między innymi z drewna lub paneli. Istnieje zatem możliwość rearanżacji wnętrza, jeżeli pojawi się taka potrzeba.