Posadzki anhydrytowe

Czym jest wylewka anhydrytowa?

W ostatnim czasie wylewki anhydrytowe zdecydowanie zyskały na popularności w Zabrzu. Jest to spowodowane tym, że posadzki anhydrytowe Zabrze (https://www.dmka-wylewki.pl/zabrze.html) charakteryzują się bardzo uniwersalnym zastosowaniem oraz posiadają wiele zalet. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości.

Czym jest posadzka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa to nic innego jak jeden z rodzajów wylewki, który ostatnio ze względu na wiele korzystnych cech zyskał na popularności

Wylewka anhydrytowa to nic innego jak jeden z rodzajów wylewki, który ostatnio ze względu na wiele korzystnych cech zyskał na popularności. W związku z tym bardzo często słyszy się, że firmy w Zabrzu poszerzają swoją ofertę właśnie o kładzenie posadzek anhydrytowych. Co więcej, zdarza się, że ten rodzaj wylewki zastępuje tradycyjną posadzkę betonową. Posadzka anhydrytowa idealnie sprawdzi się w budownictwie mieszkaniowym. Remontując mieszkanie warto rozważyć wybór posadzki anhydrytowej. Ten rodzaj wylewki jest wykonany na bazie spoiwa anhydrytowego, czyli na bazie bezwonnej formy siarczanu wapnia. Poza tym jest ona uzupełniona środkami upłynniającymi oraz wypełniaczami tworzy właśnie wylewkę anhydrytową. Warto wiedzieć, że materiał ten tworzy perfekcyjnie gładką i równą powierzchnię bez konieczności mechanicznego wyrównywania.

Właściwości posadzki anhydrytowej

  1. Posadzka anhydrytowa ma podobną formę do tradycyjnej wylewki – kupuje się ją w sklepach budowlanych w postaci suchej masy, którą następnie trzeba wymieszać z dużą dokładnością z wodą przy użyciu pompy mieszającej.
  2. Wylewka anhydrytowa charakteryzuje się bardzo szybkim i łatwym sposobem kładzenia. W przeciągu godziny można nią wyłożyć nawet 100 metrów kwadratowych. Jest to możliwe dzięki temu, że nie trzeba wykonywać prac zbrojeniowych oraz późniejszego szlifowania podczas aplikacji. Co więcej, jej kładzenie okazuje się banalnie proste.
  3. Posadzki anhydrytowe są niesamowicie wytrzymałe, ale mają też cienką warstwę – waha się ona od 2 do 70 mm. Jednak mimo cienkiej warstwy posadzka anhydrytowa jest niezwykle wytrzymała i odporna na zgniatanie oraz ściskanie.
  4. Posadzki anhydrytowe charakteryzują się również wybitnie dużą ognioodpornością.
  5. Wylewka anhydrytowa schnie w miarę szybko – od kilku do kilkunastu dni. Co również czyni ją niezwykle atrakcyjną opcją.

Wszystkie wyżej wymienione właściwości sprawiły, że posadzki anhydrytowe zyskały na popularności w ostatnim czasie w całej Polsce, w tym w Zabrzu i coraz więcej lokalnych firm zaczyna mieć ten rodzaj wylewki w swojej ofercie. Dzięki temu tekstowi już wiesz, czym jest posadzka anhydrytowa oraz jakie ma właściwości.