Czym jest posadzka anhydrytowa?
Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są posadzki anhydrytowe Opole oferuje w tym zakresie duże możliwości. Wylewki cementowe cały czas są stosowane częściej, ale powoli się od nich odchodzi.
Zalety posadzki anhydrytowej
Wszystko się powoli zmienia, odkąd postęp technologiczny poszedł mocno do przodu. Podkład anhydrytowy cechuje się bardzo dobrymi parametrami termoprzewodzącymi oraz wysoką wytrzymałością. Jest również odporny na czynniki atmosferyczne, dlatego sprawdza się idealnie w ciężkich warunkach. Wylewka anhydrytowa to mieszanka gotowa, którą można zakupić w dobrym sklepie budowlanym. Najlepiej kupować produkty w sprawdzonych sklepach, które cieszą się pozytywną opinią i od dłuższego czasu działają na rynku. Warto także dodać, że tego typu wylewka jest samopoziomujące. Nadaje się idealnie do budowy domków jednorodzinnych, a także budynków o dużej powierzchni. W budynkach użyteczności publicznej również stosowane jest takie rozwiązanie. Chodzi tu przede wszystkim o szkoły, szpitale oraz biblioteki. Bardzo ważne jest, że wylewka anhydrytowa schnie w maksymalnie krótkim czasie. W przypadku wylewki cementowej trzeba czekać zdecydowanie dłużej, przez co robią się opóźnienia. W branży budowlanej terminy są prawdopodobnie najważniejsza, ponieważ wszelkie opóźnienia skutkują dużymi stratami finansowymi. Żadna firma budowlana nie może sobie niestety pozwolić na takie straty. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wylewkę anhydrytową można przygotować w jeden dzień.
Eksploatacja posadzki
Profesjonalne ekipy budowlane powinny sobie poradzić z tym zadaniem nawet w kilka godzin. Jest to jak najbardziej możliwe, ale niezbędne są umiejętności praktyczne oraz duże doświadczenie. Już po 48 godzinach można przystąpić do innych prac budowlanych. Jednak dopiero po pięciu dniach może być włączone ogrzewanie podłogowe. Takie ogrzewanie powinny być oczywiście wcześniej zamontowane. Posadzka anhydrytowa sprawdzi się dobrze w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ale również bez tego. Nie ma też większego znaczenia jaką wykładzinę położymy na posadzkę anhydrytową. Idealnie sprawdzą się płytki lub kamienie, ale można również wykorzystać gres. Bardzo dobrze pasować będzie także posadzka żywiczna oraz panele podłogowe. Panele podłogowe polecane są jednak bardziej doświadczonym osobom, ponieważ ich eksploatacja jest dosyć wymagająca. Posadzki anhydrytowe oferują też duże możliwości w zakresie dylatowania. Nawet do 300 m2 można przeprowadzić dylatację podłóg grzewczych. Jeśli nie zamontowaliśmy ogrzewania podłogowego to dylatację można wykonać do 900 m2. Posadzka anhydrytowa sprawdzi się dobrze w każdym pomieszczeniu poza łazienką, ponieważ panuje tam duża wilgotność.